Bez pieniędzy ani rusz!

Żyjemy w czasach, gdy teoretycznie wszystko mamy na wyciągnięcie ręki. Możemy wszystko zrobić, wszędzie pojechać, wszystko kupić. Teoretycznie można, bo w praktyce poza możliwościami technicznymi, potrzebne są nam też pieniądze. Choć większość z nas pracuje, często nie starcza ich na zbytki. Żyjemy od wypłaty do wypłaty, większe wydatki starając się przekładać w czasie. Tymczasem nie trzeba wcale w ten sposób funkcjonować. Są ludzie, którzy prowadzą swoje biznesy, załapali się na dotacje dla firm i rozwijają przez to profil swojej działalności (więcej: http://www.strategor.pl/). Nie muszą się martwić o to, czy starczy im na zajęcia dla dzieci, albo na wakacyjny wyjazd. Naturalnie, mają też swoje problemy, jednak dotyczą one zupełnie innych kwestii.

Skąd brać pieniądze

Żyjemy w czasach, gdy teoretycznie wszystko mamy na wyciągnięcie ręki. Możemy wszystko zrobić, wszędzie pojechać, wszystko kupić

Autor zdjęcia: Images_of_Money

Mówi się, że pieniądze leżą na ziemi, wystarczy je tylko podnieść. Niestety, w praktyce nie jest to takie proste. Wielu z nas, bowiem robi, co tylko w naszej mocy, a pieniędzy w wystarczającej ilości zdobyć nie może. Po drugiej stronie szali znajdują się jednak Ci, którzy dzięki swoim zdolnościom i kontaktom zarabiają dużo więcej niż przeciętny Polak. Możemy im zazdrościć, lub tez starać się brać z nich przykład. Oczywiście, zdarzyć się może, że mimo naszych usilnych prób nic nie wskóramy, nie mniej jednak lepiej podejmować inicjatywę, niż oczekiwać, że spadnie nam z nieba samo. No, chyba, że czekamy na opady deszczu, lub śniegu (choć z tym właśnie, jak to przykład niedawno skończonych Świąt pokazał, różnie bywa).

Comments are closed.