Jak korzystnie lokować kapitał?

Na rynku znaleźć można coraz więcej produktów finansowych, które umożliwiają inwestorom pomnażanie ich oszczędności w sposób jak najbardziej efektywny. Choć niskie oprocentowanie stóp procentowych skłania nas do poszukiwania alternatywnych form lokowania środków, jak przekonuje specjalista z branży finansowej prowadzący doradztwo finansowe Poznań, oprócz inwestycji tradycyjnych, można korzystnie lokować kapitał w produkty alternatywne, takie jak na przykład:

Lokaty bankowe dla nielubiących ryzyka

Najbezpieczniejszymi z form lokowania kapitału są tradycyjne lokaty bankowe i zakładane także w bankach konta oszczędnościowe. Trzeba zdawać sobie jednak sprawę z tego, że za gwarancję bezpieczeństwa stuprocentowej ochrony kapitału otrzymujemy stosunkowo niskie odsetki. Zwłaszcza ostatnio, gdy poziom oprocentowania depozytów bankowych jest rekordowo niski. Decydując się jednak na taką formę oszczędzania, regularnie sprawdzać aktualne oferty banków i korzystać z dostępnych w danym okresie promocji, choć są one na ogół skierowane jedynie do nowych klientów i istnieją tu obwarowania dotyczące maksymalnej wysokości wkładu (często jest to 20 000 zł).

Dywersyfikacja portfela inwestycyjnego

Jak zapewnia jednak doradztwo finansowe Poznań najkorzystniej jest nie inwestować całego kapitału, jaki posiadamy w jeden produkt, lecz korzystać z tak zwanej dywersyfikacji portfela inwestycyjnego (interesujące rozwinięcie kwestii tutaj: http://www.strategor.pl/). Dywersyfikacja taka jest działaniem, mającym na celu rozdzielenie posiadanych środków na kilka różniących się między sobą ofert lokowania kapitału, jak również okresem ich trwania. Dzięki takiemu rozdzieleniu środków, możemy w miarę płynnie zapewniać sobie przerzucanie ich pomiędzy produktami bankowymi i tymi, które oferują nam inne instytucje finansowe, uzyskując najkorzystniejsze warunki oprocentowania depozytów.

Comments are closed.