Sylwetka doradcy finansowego

Opis sylwetki doradcy finansowego należy zacząć od tego, że są to przeważnie ludzie pracujący w bankach, prowadzący finanse najzamożniejszych osób w kraju. Pełniący stanowiska doradców w większości przypadków zajmują się segmentem bankowości nieskomercjalizowanej oraz pragną oferować swoim klientom jak najlepsze usługi doradcze oraz dobierać najodpowiedniejsze usługi bankowe. Wraz z rozwojem usług doradczych podnosi się poziom świadczenia usług doradczych, a także pojawia się świadomość tego, jak ważna jest etyka biznesu, jak również przydatność posiadania certyfikatów EFPA.

Opis sylwetki doradcy finansowego należy zacząć od tego, że są to przeważnie ludzie pracujący w bankach, prowadzący finanse najzamożniejszych osób w krajuCo jest zadaniem doradców finansowych?

Zadaniem doradców jest:

  • doradzanie, które ma pozwolić na dostosowanie rozwiązań do potrzeb klienta;
  • okazywanie wysokich kwalifikacji;
  • dotrzymanie tajemnicy zawodowej oraz poufności;
  • dbałość o zadowolenie klienta z jakości doradztwa;
  • uzyskiwanie wysokich wyników inwestycyjnych;
  • oferowanie konkurencyjnych cen za doradztwo.

Można zauważyć, iż zawód doradcy finansowego wciąż zyskuje na randze oraz roztacza przed wielu osobami interesujące perspektywy. Większość pracowników tego sektora bankowości twierdzi, że wybrała ów zawód na resztę życia. Przyjmuje się, że średni wiek doradcy posiadającego certyfikat EFPA wynosi około 37 lat. Na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących doradztwo finansowe. Poznań jest jednym z wielu miast, w którym można odnaleźć wiele firm zajmujących się udzielaniem porad dotyczących usług bankowych ? wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło dotyczące doradztwa finansowego.

Comments are closed.