Wady kredytu bankowego udzielanego przedsiębiorcom

Jak zapewnia doradztwo finansowe poznań, kredyt bankowy dla młodych firm, z krótkim stażem na rynku, jest praktycznie nieosiągalny. Także brak zdolności kredytowej oznacza w praktyce dla przedsiębiorców nikłe szanse na pozyskanie środków od banku. Szanse takie pojawiają się bowiem dopiero wtedy, gdy firma przedstawi bankowi odpowiednie zabezpieczenia rzeczowe, bądź też poręczenie, które skłonić mogą bank do wyłożenie pieniędzy na sfinansowanie danej inwestycji.

Formalności i czas

Jak zapewnia doradztwo finansowe poznań, kredyt bankowy dla młodych firm, z krótkim stażem na rynku, jest praktycznie nieosiągalny

Autor zdjęcia: kenteegardin

Niewątpliwie, bardzo istotną wadą tego typu finansowania jest długotrwały proces rozpatrywania wniosków kredytowych. Należy mieć świadomość, że również wszelkie formalności, zbieranie niezbędnej dokumentacji jak na przykład wniosek kredytowy, czy też dokumenty przedsiębiorstwa , to również bywa czasochłonne i nieraz dość skomplikowane . Dość problematyczne jest również późniejsze ustanowienie zabezpieczeń kredytu.

Należy ponadto zdawać sobie sprawę z tego , że kredyt bankowy pogarsza naszą zdolność kredytową. Jest to również stałe, comiesięczne obciążenie. Raty i odsetki od kredytu trzeba regularnie spłacać w wyznaczonym terminie, a oprocentowanie kredytu, szczególnie tego obrotowego jest dość wysokie (więcej na stronie). Z tego też względu, niejednokrotnie warto się zastanowić nad alternatywą do tego typu rozwiązań poruszając te tematy z doradcami finansowymi i kredytowymi.

Comments are closed.